Please enable javascript to access this site

Europa Cup Trophy 2018

Results

4.7 - Women

Results after 1 regattas (Discards : 0) - 31 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 CICCHINE' Maria Giulia ITAMC232 U18 1
2 SCHORTINGHUIS Marijn NEDMS38 U18 2
3 BAUDET Rosine SUIRB8 U18 3
4 KIS-KAPIN Karina HUNKK14 U18 4
5 WESTERKAMP Anne-lene GERAW18 U18 5
6 IUORIO Alina ITAAI24 U16 6
7 NOVAK Dorka HUNDN4 U16 7
8 ARSENI Sara Martina ITASA38 U18 8
9 BELLETTI Claudia ITACB93 U18 9
10 ANGELICA Achilli ITAAA104 U18 10
>> Full resultLast update : 21 April 2018

4.7 - Men

Results after 1 regattas (Discards : 0) - 74 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 NORDERA Niccolo' ITANN8 U18 1
2 PETTINI BONOMO Martino ITAMP196 U18 2
3 BORIO Attilio ITAAB230 U16 3
4 COSENTINO Valerio ITAVC27 U18 4
5 PERSICO Antonio ITAAP185 U18 5
6 COLLO Lorenzo ITALC111 U18 6
7 MONTEFIORI Alessandro ITAAM198 U16 7
8 BELLANGER Adrien SUIAB17 U16 8
9 ASONITIS Antonis SUIAA6 U16 9
10 TOMMASINI Armando ITAAT66 U16 10
>> Full resultLast update : 21 April 2018

Radial - Men

Results after 1 regattas (Discards : 0) - 83 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 PAULON Matteo ITAMP198 U19 1
2 CAILLAUD Adam FRAAC76 U19 2
3 CRISI Andrea ITAAC262 U19 3
4 GANDRUS Jacopo ITAJG5 U19 4
5 BEAUFILS Yvan FRAYB8 U19 5
6 PEYRE Theo FRATP34 U17 6
7 AMICARELLI Michele ITAMA85 U19 7
8 GUARDIGLI Matteo ITAMG139 U19 9
9 SILVESTRINI Rodolfo ITARS40 U19 10
10 SVINHUFVUD Joakim FINJS31 U19 11
>> Full resultLast update : 21 April 2018

Radial - Women

Results after 1 regattas (Discards : 0) - 25 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 PEYRE Manon FRAMP58 U17 1
2 WIERSCHIN Theresa GERTW27 U19 2
3 CORTESI Alice ITAAC256 U19 3
4 NIKOLOVA Mariela BULMN1 U21 4
5 MINASI Maddalena ITAMM274 5
6 KUMANAN Nethra INDNK4 6
7 LIND Charlotte GERCL28 U19 7
8 LOSER Nina GERNL8 8
9 TRUHOL Jacqueline GBRJT80 U21 9
10 MORIGI Giulia ITAGM144 U19 10
>> Full resultLast update : 21 April 2018

Standard - Men

Results after 1 regattas (Discards : 0) - 34 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 KLIMASZEWSKI Wojciech POLWK8 U19 1
2 SARAVANAN Vishnu INDVS4 U21 2
3 BENGTSON Emil SWEEB8 3
4 LIBRI Edoardo ITAEL25 U21 4
5 STANISłAWSKI Kacper POLKS22 U19 5
6 FRASSINETTI Filippo ITAFF84 6
7 JOHNSSON Albin SWEAJ21 7
8 ALNEBECK Emil SWEEA20 8
9 CONRADI Tim GERTC4 U19 9
10 DE MICHELE Federico ITAFD031 10
>> Full resultLast update : 21 April 2018